Capital Towers Łańcut, zabudowa wielorodzinna

Inwestor: Capital Towers
Faza: Projekt otrzymał pozwolenie na budowę/ w trakcie realizacji
Lokalizacja: Łańcut, Księże Górki
Wizualizacje: limangraphics
Ilustracja: re:ko lab

Inwestycja Capital Towers Łańcut położona jest w Łańcucie w pobliżu ul. Kardynała Stefana Wyszyńskiego na terenie tzw. Księżych Górek. Osiedle zlokalizowane jest w cichej i zielonej części miasta z widokiem na Zespół zamkowo-parkowy w Łańcucie. I Etap Inwestycji Capital Towers Łańcut to 4 budynki wielorodzinne. Zabudowa tworzy kameralne osiedle, jest niewielka i zróżnicowana – bloki posiadają po 4 i 5 kondygnacji nadziemnych.

Budynki usytuowane są w taki sposób, aby powstał między nimi kameralny dziedziniec – otwarta, a zarazem wydzielona przestrzeń. Miejsca postojowe i dojazdy zostały zaprojektowane przy zewnętrznym obrysie osiedla w celu odseparowania ruchu kołowego od pieszego. Wejścia do budynków zlokalizowane są od strony dziedzińca, ze spacerowymi ścieżkami o zróżnicowane nawierzchni. Każde mieszkanie posiada swoją prywatną przestrzeń rekreacyjną: zielony ogródek, balkon, loggie, taras lub taras na dachu.

Zróżnicowanie wysokości budynków, ich sposób usytuowania na działce, lokalizacja niższych budynków od południa umożliwia dobre nasłonecznienie mieszkań i przestrzeni rekreacyjnej osiedla. Zaprojektowane rozwiązania urbanistyczno-architektoniczne oraz założenia miejscowego planu zagospodarowania gwarantują przyszłym mieszkańcom wysokie walory widokowe – widok na Zabytkowy Zespół zamkowo-parkowy w Łańcucie znajdujący się w kierunku południowego- wschodu w stosunku do lokalizacji inwestycji.

Zgodnie z założeniami Miejscowego Planu Zagospodarowania przestrzennego w sąsiedztwie projektowanych budynków w przyszłości będzie znajdować się zabudowa mieszkaniowa jednorodzinna od strony południowej oraz zabudowa wielorodzinna od strony północnej. Przyjęte rozwiązania architektoniczne stanowią płynne przejście pomiędzy skalą i formą, przyszłej, sąsiedniej zabudowy.

...

This is a unique website which will require a more modern browser to work!

Please upgrade today!